![](https://papatzikou.gr/wp-content/uploads/2018/11/Art-Thessaloniki-2018_o-1024x1014-1-300x297.jpg)
Άγγελος Αντωνόπουλος
<THE BLACK BOX>
Με την εγκατάσταση THE BLACK BOX ο Άγγελος Αντωνόπουλος συμμετέχει στην ART THESSALONIKI εκπροσωπώντας τη Γκαλερί ΠΑΠΑΤΖΙΚΟΥ.
Ο χώρος των δώδεκα περίπου τετραγωνικών μεταμορφώνετε σε σκοτεινό κέλυφος για να υποδεχτεί στοιχεία της πιο πρόσφατης δουλειάς του, στα οποία διαπραγματεύεται έννοιες όπως η κατάρρευση ,η εξουσία και ο εγκλωβισμός .
Ο συνεκτικός κρίκος των διαφορετικών στοιχείων της εγκατάστασης προέκυψε από το δίλημμα αν σε αυτή τη <σκοτεινή > περίοδο που διανύουμε αυτό που πρέπει να <φωτίσω>, σημειώνει ο ίδιος, είναι την Ελπίδα ή την Καταστροφή.
Με την εγκατάσταση THE BLACK BOX ο Άγγελος Αντωνόπουλος συμμετέχει στην ART THESSALONIKI εκπροσωπώντας τη Γκαλερί ΠΑΠΑΤΖΙΚΟΥ.
Ο χώρος των δώδεκα περίπου τετραγωνικών μεταμορφώνετε σε σκοτεινό κέλυφος για να υποδεχτεί στοιχεία της πιο πρόσφατης δουλειάς του, στα οποία διαπραγματεύεται έννοιες όπως η κατάρρευση ,η εξουσία και ο εγκλωβισμός .
Ο συνεκτικός κρίκος των διαφορετικών στοιχείων της εγκατάστασης προέκυψε από το δίλημμα αν σε αυτή τη <σκοτεινή > περίοδο που διανύουμε αυτό που πρέπει να <φωτίσω>, σημειώνει ο ίδιος, είναι την Ελπίδα ή την Καταστροφή.